Industrijski dizajn javnog prostora

Caffe bar Petrus

Lokacija 

45.8150° N, 15.9819° E

Grad  Zagreb

Država  Hrvatska

Industrijski dizajn javnog prostora u strogom centru Zagreba

Industrijski dizajn javnog prostora predstavlja izazovan zadatak s ciljem privlačenja i zadržavanja velikog broja posjetitelja. Interijer ugostiteljskog objekta uređen je industrijskim dizajnom koji je apsolutni trend proteklih nekoliko godina, a po svemu, trend se nastavlja i dalje.

Industrijski dizajn interijera javnog prostora

Industrijskim dizajnom javnog prostora dominiraju sirovi materijali poput čelika, stakla, masivnog drveta,opeke i sličnih dekorativnih tehnika koji dodatno naglašavaju industrijski dizajn i stvaraju autentičnu industrijsku atmosferu. Svaki kutak prostora priča svoju priču, pružajući jedinstveno iskustvo posjetiteljima.

Šank i okolni prostor u industrijskom stilu

Zid iza šanka obložen je starinskom opekom, preko koje se proteže metalna žica u rasteru. Metalne police polukružnog oblika služe kao izložbeni prostor za boce, dok su drvene police nasumično postavljene za dodatni dekorativni efekt. Šank je ‘obučen’ u vertikalni vrt, dodajući zelenilo i prirodni element industrijskom ambijentu.

Stropne dekoracije u industrijskom interijeru

Sa stropa vise metalne konstrukcije kroz koje su prepletene rasvjetna tijela i dehidrirano zelenilo, stvarajući intrigantne vizualne efekte i dodajući dubinu prostoru.

Separe i logotip koji se uklapaju u industrijski dizajn javnog prostora

U drugom dijelu objekta, nalazi se separe u tamno zelenom štofu. Centralno mjesto zauzima zid s dekorativnom tehnikom starog betona, unutar kojeg je metalnim šarafima izveden logo ugostiteljskog objekta. Logo je dodatno naglašen LED rasvjetom kružnog oblika, obogaćen metalnom konstrukcijom i vertikalnim vrtovima. Oko logotipa nalaze se opeka, metalne konstrukcije, zelena stakalca i drvene rezbarene letvice prebojane u antracit sivu boju.

Metalni most

Atraktivnost u industrijskom interijeru obogatio je metalni ‘most’ koji je armaturna mreža spojena u oblik mosta i suptilno odjeljuje prostor na 2 dijela, te služi kao police za razne sitnice te nezaobilazno bilje.

Ključni elementi industrijskog dizajna javnog prostora: Svijetleći ormar industrijskog stila

Još jedan atraktivan element u industrijskom interijeru je svijetleći ormar s metalnim rasterom unutar kojeg su posložene staklene boce raznih boja.

Industrijski dizajn ugostiteljskog objekta by M1st design

Interijer ovog ugostiteljskog objekta obiluje raznovrsnim materijalima, uzorcima i obradama, s ciljem postizanja ‘wow’ efekta. Svaka posjeta otkriva nove detalje, pružajući gostima uvijek svježe i zanimljivo iskustvo.

Ovaj projekt naglašava industrijski dizajn u modernom uređenju interijera, s posebnim fokusom na ugostiteljske objekte. M1st design pokazuje kako pažljivo odabrani materijali i dekorativni elementi mogu stvoriti privlačan i jedinstven prostor koji posjetiteljima pruža nezaboravno iskustvo.

M1st Design: Vaš Partner u Uređenju javnih prostora

Ovaj interijer predstavlja savršenu kombinaciju industrijskog dizajna i vrhunske funkcionalnosti, pažljivo kreiranu kako bi pružila estetski ugodan, privlačan i praktičan prostor za uživanje. Kombinacija visokokvalitetnih materijala, suptilnih boja i sofisticiranih dekorativnih elemenata stvara elegantan, autentičan i cozy interijer industrijskog dizajna u središtu Zagreba.

Kategorija: Dizajn interijera

Vrsta projekta: Idejni Projekt

Dizajnter interijera: Matej Kušević

Autor: M1st Design

Istražite naše ostale projekte

M1st Design Studio

Osnovao je u ožujku, 2021. godine, mladi dizajner Matej Kušević i tako ostvario svoj dugogodišnji san. Studio surađuje s brojnim stručnjacima iz različitih sfera djelovanja te pokriva područja arhitekture,  dizajna interijera i krajobrazne arhitekture. Unatoč svom kratkom postojanju, ‘M1st design studio’ iza sebe ima brojne adaptacije i uređenja stanova diljem Hrvatskoj te radi na nekoliko međunarodnih projekata. Ostvario je i suradnju s HRT-om u emisiji ‘Dom na kvadrat’ te s učilištem ‘Profokus’ u edukaciji mlađih naraštaja.